sobota, dubna 14, 2007

Geocaching

Je zajímavý turistický sport do kterého jsme se s Ivou vrhli. Jde o to, že po celé zeměkouli je schováno spoustu skrýší a naším cílem je ty skrýše hledat. Autoři skrýší většinou svůj poklad ukryjí na hezké místo na které nás chtějí upozornit.

Co k tomu potřebujete ? Potřebujete GPS, navigační přístroj. Do začátku doporučuju nějaký použitý kousek, i s mapou ČR se dá sehnat okolo 4k CZK.

Jak se dozvíte kde jsou skrýše ? Každá skrýš (cache) má svoji stránku na http://www.geocaching.com/. U každé skrýše je světová souřadnice a většinou popis cesty, zajímavostí v okolí nebo někdy hádanka bez které se skrýš nedá najít. Také je tam log zpráv od všech hledačů této skrýše. Občas tam bývají putovní předměty. Na stránkách také najdete obecná pravidla pro hledání a zakládání skrýší. Založte si účet, nic to nestojí a portál začne být použitelný.

Tahle konkrétní keška je v Sorrentu v Itálii, odkud jsme se právě vrátili. Je to naše pátá nalezená skrýš.


A tohle jsou skrýše v našem okolí na které se chystáme.

1 komentář:

3rojka řekl(a)...

Tak vidím že geocaching se rozmáhá. Také jsem tehle zábavě propadl. Jen bych podotl že GPS není potřeba. Já jsem zatím našel 15 cachí a ještě jsem ji napotřeboval i když se přiznám že na některé se musím vracet , je totiž potřeba se s daným terénem seznámit. Bojím se ale toho, že takhle se to dá provozovat jen tam kde jsou dobré letecké mapy na internetu, jako třeba www.mapy.cz.