čtvrtek, července 14, 2005

Pondělí

Ráno jsme zabalili kufry a zažili chvíli paniky, že je neuneseme. Na letiště jsme dorazili včas, letenky byly v pořádku. Naše zavazadla měla 15kg nadváhu, stálo to 2700Kč. Rozloučení proběhlo klidně. Celní a pasová kontrola pro občany EU byla formalita. Scanování mého příručního zavazadla bylo napínavější, protože bylo plné počítačového vybavení, dat a notebooku. Let byl příjemný, ikdyž jsme startovali z deštivé Prahy. Čekání na občerstvení se podobalo čekání na Godota. Přistání do naprosto vyjímečně horkého Dublinu. Zavazadla vpořádku, roaming funguje, SMS domů. Letiště designem zamrzlo v roce 1960, žádná klimatizace. Cesta projistotu taxíkem za 30€ do Blancherstownu v pohodě, užili jsme si left side ride. Dveře nám otevřela naše spolubydlící paní Zlata. Vychutnala si mě a nechala mě se představit v angličtině. Je z Prahy, shání pomocné práce. Anglicky mluví s obtížemi. Později přišli Jana a Pepa. Studenti VŠE v praze a práva v Brně. Jinak ze Znojma. Hledají pomocné práce.
Po seznámení jsme dostali úvod do Dublinu. Mapa, doprava, autobus 38, jízdenky, ceny. City center: O'Connel street, špice=navigační bod, trh, obchody, autobusová kancelář. Blancherstown centrer: knihovna, fas, PPS number, obchodn9 centrum Penney's. Povídání o hledání práce.
V koupelně hrozný zážitek, pouze studená voda, ale to není to nejhorší, nějaký hrozně hlučný mixér vody do sprchy, cloumá celým barákem. Taky v umyvadle a vaně jsou kohoutky na teplou a studenou zvlášť, nelze si naštelovat teplotu vody, fakt divný. Pokoj je malý, oranžový, sádrokartonový, ale příjemný. Stěhujeme k sobě postele, vybalujem spacáky. Dobrou noc nám dává kočka která leze po zídce mezi domy.

Žádné komentáře: